Nespřáteluji, reklamy mažu, a hrubé IP bez kontaktu blokuju..:)

3.Díl

18. srpna 2009 v 21:22 | [★MáJa★]

Rozhodně bych nečekala, že někde může být ráno tak krásné, zvláště v lidském království. Jared se vedle mě protáhnul a zívnul.
,,Dobré ráno" pozdravil a políbil mě. Usmála jsem se.
,,Dobré ráno. Jak to vidíš dnes?" zeptala jsem se ho s úsměvem. Oříškové oči mu zasvítily.
,, Počasí je dost dobré na to, abychom k Telmaru došli a možná i dál. Myslím, že kdybychom se neusadili na noc, můžeme být před půlnocí v Osilonu." Řekl s povzbudivým úsměvem. Zazářila jsem.
,,Výborně! V tom případě jdi doplnit vodu a zásoby, já sbalím stan a tak dále. Za hodinu se sejdeme dole na cestě." Plánovala jsem. Jared přikývl, věnoval mi letmý polibek na čelo a ve vteřině mi zmizel z očí. Otočila jsem se ke stanu a začala vytahovat kolíky.
Když jsem měla všechny své povinnosti hotové, rozhodla jsem se prozkoumat okolí mýtiny. Vylezla jsem přes skalnatý výčnělek a rozhlédla se. Byli jsme asi kilometr od cesty. Rozhlédla jsem se po širém okolí. Za takového nádherného počasí bylo celkem snadné vidět vysoké hradby Telmaru, které téměř splývaly s okolními horami. Člověk by je těžko rozeznal. V tom jsem zaslechla vrčení.
Shlédla jsem dolů a viděla jak pod skálou stojí dva vlci. Neomylně jsem poznala jejich zelené oči. Vlkodlaci. Opatrně jsem slézala dolů, odrazila se od skály a dopadla tři metry před ně. Stáli zády ke zdi, neschopni útěku. Ovšem v případě, že by tu byl Jared.
,,Nejsem nepřítel." Řekla jsem. Vlkům se v očích zračila úleva. Proměnili se.
Větší byl Aro, vůdce smečky z hranic nejblíže k Severnímu štítu. Silný, šlachovitý a vysoký blondýn především upoutal spoustou jizev získanou v bojích o vůdcovství smečky. Druhý, poněkud menší, ale rozhodně stejně mohutný, byl Chad. Jeho hnědé vlasy kontrastovaly s dokonale bílou pletí. Zahleděla jsem se na ně, v očích němou otázku.
Aro promluvil první.,, Vím, že se divíš proč jsme tak daleko na jihu." Řekl a já souhlasně přikývla.,, Před měsícem se přez hranice pokoušely dostat alfové.Tím myslím, že se snažili vybít smečku a potom měli v plánu překročit hranice. Kdyby smečka od Mrinského lesa nepomohla, Severní štít by se stal volným průchodem pro nestvůry." Vysvětloval Aro. Chad se připojil.
,,Nedokázali jsme však uchránit všechny pozice a 4 alfové se přes nás dostali. Mladí a matky hledají zde, zrovna tak jako u ostatních smeček. Ty nám také nahlásili útoky alfů, některé dokonce i goblinů. Nakonec jsme napočítali 14 alfů a 6 goblinů. Je poněkud frustrující, vědět, že nemáme věci pod kontrolou." Dořekl Chad a Aro souhlasně přikyvoval.
Já na ně v hrůze zírala..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama